XVI abiturientų laida

Paskutinis skambutis –  svarbi šventė kiekvienam abiturientui, nes po jos prasideda savarankiškas gyvenimas, atsiveria naujos galimybės. Nors dabartinė situacija neleido visiems paskutinį kartą susirinkti į gimnaziją, ši diena nebuvo pamiršta. XVI laidos dvyliktokai, tęsdami tradicijas, puošė savo automobilius bei visą naktį garsiai važinėdami miestelio gatvėmis leido sau pabėgti nuo egzaminų keliamo nerimo.

Abiturientai prie dovanos gimnazijai

Devintą valandą jų laukė nuotolinis paskutinis skambutis. Renginį pradėjo vienuoliktokai Akvilė Semionovaitė ir Augustas Kuzma. Po jų žodžių netrukus prisijungė  ir gimnazijos direktorius  Gintautas Kuzma. Jis žmogaus gyvenimą lygino su riešutu, sakydamas, kad pirmiau  jį turi išgliaudyti, jei nori pajusti tikrą jo skonį. Taip pat direktorius abiturientams linkėjo sėkmės egzaminuose.

Vėliau mokiniai turėjo galimybę paskutinį kartą pabūti su pirmosiomis savo mokytojomis Antanina Galiniene ir  Gitana Šuminiene. Jos buvusiems mokiniams rodė pirmuosius piešinius, kuriuose atsispindėjo jų svajonių profesijos. Na, o jų buvo pačių įvairiausių. Tuomet vieni svajojo būti  policininkais, kiti –  dizaineriais, o dar kiti –  dainininkais.

Vėl abiturientus prisijungti pakvietė vienuoliktokai. Toliau sekė vienuoliktokų sveikinimai, taip pat netrūko muzikinių intarpų. Dainas skyrė Uršulė Krikščionaitytė, Aivita Malažinskaitė bei muzikinį numerį atliko septintokas Paulius Kolesnikovas. Dvyliktokų nepamiršo nei jų geri draugai, nei tėveliai, nei broliai ir sesės. Labai šiltai abiturientus pasveikino mažieji pirmokėliai – Saulė Šakėnaitė ir Pijus Bražiūnas. Neivydo Likausko tėveliai visų tėvelių vardu dėkojo mokytojams, o savo vaikams palinkėjo kuo didžiausios sėkmės žengiant savarankiško gyvenimo keliu. Nemažai jau baigusių gimnaziją draugų XVI abiturientų laidai video pagalba linkėjo smagių prisiminimų, šypsenų, gerų rezultatų egzaminuose, „stiprių sparnų“ gyvenimo kely bei siuntė šiltus apkabinimus.

Abiturientams paskutines pamokas vedė istroijos mokytojas Rimantas Garuolis, lietuvių kalbos mokytoja Vanda Normantienė ir klasės auklėtoja Daiva Krikščionaitienė. Istorijos pamokoje mokiniai atliko paskutinį testą apie gimtąjį miestelį Dusetas, o mokytojas jiems linkėjo sėkmės bei meilės. Mokytoja Vanda Normantienė pasakojo istoriją apie „Laimės žiburį“, primindama, kad norint gauti brandos atestatą, visus dvylika metų mokiniai turi stengtis ir įveikti įvairius sunkumus.Taip pat ji priminė skyrybos ženklus ir kvietė niekada neskubėti dėti taško, kabutes ir skliaustelius vartoti išradingai, o šauktukų vengti.  Linkėjo, kad gyvenime būtų kuo daugiau lyrikos ir kuo mažiau dramos, ypač per egzaminus. Paskutinėje pamokoje su klasės auklėtoja abiturientai atsakinėjo į klausimus, tokius kaip: kokia buvo pirmoji ekskursija? Kada vyko į Anykščius? Ne paslaptis, kad šioje šventėjė netrūko nei šypsenų, nei ašarų. Vieniems mokyklą palikti lengva, kitiems kiek sunkiau, tačiau nepamirškite, kad visada galite grįžti ir aplankyti tai, ką čia paliekat. Na, o aš jums palinkėsiu plačių šypsenų ir kuo daugiau spalvų gyvenime!

Po šventės keletą žodelių parašė ir abiturientai:

„Mes, dvyliktokai, esame labai dėkingi vienuoliktokams ir mokytojams, kurie pasistengė ir surengė nuostabią šventę netgi tokiomis aplinkybėmis. Paskutinio skambučio šventės rytas buvo nepaprastai jaudinantis, graudinantis ir mielas širdelei. Tikrai išskirtinis... Kaip ir visi 12 metų šioje gimnazijoje. Ačiū Jums, mokytojai, už žinias, patarimus, pastabas ir už šią nepamirštamą kelionę“.

Agnė Andriuškevičiūtė, IIIg kl.

Šiuo metu įrašų nėra

"Patys takelio nesuranda, o kitiems kelią rodo."
K. Enijus