Likus šimtui dienų iki pirmojo egzamino, abiturientai švenčia Šimtadienį, kuris primena artėjančius egzaminus ir naują gyvenimo etapą. Tik, deja, šiemt Šimtadienis visiškai kitoks, nei įprastai.

Nebuvo suorganizuota didelė šventė kultūros namuose prie staliukų, su pasirodymais, su įvairiomis užduotimis abiturientams, tačiau vienuoliktokai pasistengė nors šiek tiek paskaidrinti slogią nuotaiką vyresniesiems draugams. Nuotoliniu būdu abiturientus bei jų draugus per Zoom programėlę jie pakvietė prisijungti į kulkią šventę.

Šią Šventę pradėjo abiturientų auklėtoja Danguolė Šileikienė. Aptardama visus mokymosi metus, ji padrąsino savo auklėtinius šiuo sunkiu metu nepasiduoti, paskatino ruoštis brandos egzaminams ir palinkėjo „miegoti viena valanda ilgiau, dirbti dviem valandom kiečiau, valgyti sočiau, šypsotis plačiau ir rezultatas bus“.

Tai pat sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė. Ji šią laidą pavadino „prarastąja karta“, nes nuo kovo mėnesio negalime dirbti įprastai, visiems trūksta bendravimo, gyvo žodžio, bet linkėjo neprarasti pagrindinių vertybių: tikėjimo, meilės, vilties. Kvietė būti kantriems ir ištvermingiems, nes tuomet aplankys jėga, viltis, drąsa, entuziazmas, pusiausvyra, atsakomybė, tolerancija ir gera nuotaika.

Po to abiturientams buvo skirtos įvairiausios užduotys. Visi klausimai buvo susiję su kiekvienu abiturientu ir jo pomėgiais. Vieniems teko atspėti, kokių vietovių nuotraukos ekrane, kitiems – pasakyti žymių krepšininkų ūgį, dar kitiems – išraiškingai perskaityti tekstą, pasigirti, kaip prižiūri plaukus ar kokios žiedų kainos. Visiems sekėsi gerai, tik, galia, kad ne visi vaikinai išgirdo kvietimą prisijungti prie šventės. Į jiems skirtus klausimus galėjo atskinėti visi, kas tik žinojo atsakymus.

Šventė dar nesibaigė, vienuoliktokai aplankė visus abiturientus, pakviesdami išeiti į kiemą ir atsiimti jiems skirtas dovanėles: pusatestatį, statulėlę ir gabalėlį torto.

Matėme jų plačias ir nuoširdžias šypsenas, dėkingumą už surengtą nedidelę, bet jaukią šventę.

Štai keletas abiturientų minčių po Šimtadienio:

Agnė A. „Mes, XVII laidos dvyliktokai, norime tarti nuoširdų ačiū vienuoliktokams už tokį neeilinį ir smagų Šimtadienį. Nors negalėjome susitikti, paminėti šios smagios dienos dideliame draugų būryje, pasidžiaugti smagia kompanija, tačiau malonu, kad nelikome užmiršti. Džiaugiamės, kad nors ir labai trumpam, mums vis vien pavyko susiburti, smagiai praleisti laiką bei pamiršti jaudulį dėl artėjančių egzaminų. Esame laimingi, kad net ir tokioje dabartinėje situacijoje jūs radote išeitį ir paruošėte mums nuoširdžią šventę. Na, o mes jums linkime dar daug kantrybės bei susikaupimo likusiais mokslo metais, džiaukitės kiekviena akimirka, nes labai greit ir patys nepastebėsite, kaip skaičiuosite paskutines 100 dienų, būkit laimingi!“

Akvilė S. „Neįmanoma perteikti emocijos, kurią mums sukėlė vienuoliktokų paruoštas Šimtadienis. Bent tokiu būdu mums praskaidrino niūrias karantino nuotaikas. Užduotys tikrai buvo įdomios bei smagios, o įdomiausia dalis, kad po nuotolinio šimtadienio sulaukėme staigmenos savo kieme: vienuoliktokai mums įteikė nominacijas! Mieli vienuoliktokai, mėgaukities savo laiku gimnazijoje, nes nepastebėsite, kaip patys atsidursite mūsų vietoje. Visų abiturientų vardu norime padėkoti už jūsų darbą bei pastangas. AČIŪ!“

Visi norime palinkėti šių abiturientų laidai didžiausios sėkmės, kantrybės ir laimės brandos egzaminuose, jų gyvenime. Taip pat dar suspėti pasimėgauti paskutinėmis moksleiviško gyvenimo dienomis.

Aida Novatorovaitė, IIg kl.

"Daugumai žmonių prigimta svarstyti protingai, o elgtis absurdiškai."
A. Fransas