Šventinės gėlės

Rugsėjo 1-ąją Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje po šv. mišių nuaidėjo skambutis, sukvietęs į Mokslo ir žinių šventę visą Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos bendruomenę. Klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas sveikino mokytojus, mokinius bei jų tėvelius, primindamas, jog vasara baigėsi ir laikas sugrįžti į mokyklinius suolus. Renginį vedė gimnazijos aštuntokai – Uršulė Krikščionaitytė ir Pijus Ruzgas, šventė tradiciškai prasidėjo „Tautiška giesme“.

Nauja pradžia – ne tik pirmokams

Sveikina direktorė

Kasmet gimnazija sulaukia būrio pirmokų. Šie metai – ne išimtis. Mokyklos bendruomenę papildė 20 pirmokėlių. Tiesa, šiemet mokyklos laukia daugiau naujovių. Į gimnazijos bendruomenę įsilies tikybos mokytoja Rima Pūžaitė, informatikė Asta Tarailienė, o už gimnazijos vairo atsisės direktorė Dalia Deinienė. „Nors receptų knygoje nėra parašyta, kaip tapti gera mokykla, įdėjus įvairių ingredientų, tokių, kaip išklausymas, atsakomybė, bendravimas, turėtų pavykti, o toks gražus oras šį šventinį rytą turėtų reikšti kažką gero“,– džiugiai nusiteikusi kalbėjo naujoji gimnazijos vadovė.

Sveikinimų gausa

Sveikina pirmokėliai

Pirmokai su tėveliais

Į mokslo ir žinių šventę atvyksta svečių, norinčių pasveikinti mokinius, bet didžiausias dėmesys skiriamas pirmokėliams, kurie nedrąsiais žingsneliais pradeda savo kelionę į žinių pasaulį. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas ragino visus kibti į darbus. Anot jo, naujosios direktorės laukia didžiuliai iššūkiai, atėjus dirbti į stiprią gimnaziją, tačiau ji turėtų susitvarkyti. B. Sakalauskas taip pat perskaitė Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo sveikinimą, kuriame linkima patirti bendrystės ir pažinimo džiaugsmus, o gimnazijos naujokams įteikė po knygelę „Vaiko konstitucija“. Ji skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, gausiai iliustruota. Leidinys parengtas pagal Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, išsamiausią vaiko teisių dokumentą, kuriuo remiantis siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę.

Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, pritardamas jau anksčiau išsakytai minčiai, pabrėžė, jog tai labai graži diena pradėti dar vienus mokslo metus bei siekti aukštų rezultatų seniūnijos gerovei. „Džiugu, kad bendravimas tarp švietimo įstaigų, įmonių ir bendruomenių didėja. Tik kartu galime mūsų seniūniją padaryti gražesnę“, – kalbėjo D. Steponavičius.

Gimnazijos mokinių tarybos atstovai Ema Grigaitė ir Eimantas Pivoriūnas sveikino visus susirinkusius linkėdami, jog nepristigtų jėgų semtis žinių, o direktorei D. Deinienei priminė Arnoldo Beneto žodžius: „Bet kokius pokyčius, net ir pokyčius į gerąją pusę, visada lydi nemalonumai“. Ragino dėl to nenusiminti, linkėjo kantrybės bei jėgų įgyvendinti visa, kas sumanyta. Šventę tęsė jau tradicija tapusi pirmokėlių priesaika, kurią pristatė abiturientės E. Grigaitė ir U. Marcinkevičiūtė.

Skambėjo muzika

Devintokai Aivita ir Markas

Dainuoja Eglė ir Margarita

Į žinių kelionę pirmokėlius palydėjo trečiokės Saulės Šakėnaitės atliekama dainelė „Labas“. Taip pat muzikinį sveikinimą gimnazijos bendruomenei skyrė devintokai Aivita Malažinskaitė ir Markas Jarmalavičius, atlikę dainą „Saulė ant bėgių“. Mokytojams muzikinį kūrinį „Kraštas“ skyrė Margarita Simokaitytė ir Eglė Kuzmienė.

Greta Stankevičiūtė.
Nuotr. Vandos Normantienės ir Eglės Kuzmienės

Šiuo metu įrašų nėra

"Žmogus, norintis vadovauti orkestrui, privalo atsukti miniai nugarą."
Dž. Kukas