Renginio vedėjos vienuoliktokės Orinta (kairėje) ir Rūta.

Sartų ežerą sukausčius ledui, netikėtai paspaudus šaltukui, paskutinę sausio dieną gimnazijos valgykloje įvyko vienuoliktokų rengtas šimtadienis, kurio taip laukė mūsų abiturientai.

Abiturientus gražiai pasveikino klasių auklėtojos.

Nors buvo šeštadienis, nuo pat ankstaus ryto lyg bitutės gimnazijoje plušėjo vienuoliktokai. Jie iš visų jėgų stengėsi kuo išradingiau, įspūdingiau papuošti patalpas, pradžiuginti vaišėmis. Vienuoliktokų tikslas, kad dvyliktokai iš renginio išeitų plačiomis šypsenomis bei pakilios nuotaikos, nors ir žinodami, jog iki vieno iš svarbiausių gyvenimo žingsnio – egzaminų, teliko šimtas dienų.

Raudonai saulei nusidriekus horizonte, į valgyklą šokio žingsniu sugužėjo gausus būrys dvyliktokų. Šventės pradžia buvo džiaugsminga, pakylėta. Abiturientams padrąsinamąjį žodį tarė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Normantienė. Ji priminė, kad „Pasaulis – tai didžiulė drobė, / Kurioje kiekvienas paliekame žymę“ (M. K. Čiurlionis). Taip pat linkėjo niekada gyvenime neprarasti vilties ir tikėti, „kad ir kas nutiktų – išeitis yra“. Auklėtojos Svetlana Raugienė ir Aldona Žiliukienė nuoširdžiausia dėkojo už tai, kad per dvylika mokslo metų kiekvienas auklėtinis gimnazijoje augo, brendo ir įnešė nors po mažą saulės spindulėlį į mokytojų sielas.

Renginio siela Vilius įteikia prizus po įveiktos užduoties.

Dvyliktokams salėje nuobodžiauti neteko.

Renginio vedėjai Vilius, Rūta ir Orinta puikiai susitvarkė su savo pareigomis. Šaunuoliai! Po sveikinimo žodžių Leopoldas priminė, ko mes čia susirinkome: „Kai dvyliktokai baigia mokyklą ir sėkmingai išlaiko egzaminus, gauna atestatus, o per šimtadienį, gerai atlikę vienuoliktokų paruoštas užduotis ir pelnę mokytojų simpatijas, jie užsidirba pusatestačius. Mielieji, teks pastengti, jūsų laukia darbas.

Mokytojai turėjo prisiekti, kad per likusias dienas sugebės abiturientus paruošti egzaminams, kad jais ypatingai rūpinsis ir lepins. Pertraukėlių metu buvo galima užkąsti pačių vienuoliktokų paruoštų užkandžių, atsigerti kavos ar arbatos. Kaip ir kiekviena šventė, šimtadienis neapsiėjo be torto, o rengėjai, norėdami pašmaikštauti, iš pradžių įteikė didelį batoną, bet vėliau, užgesinus šviesas, iškilmingai buvo įneštas tikrasis šimtadienio tortas.

Abiturientai, atsidėkodami už vaišes, smagiai praleistą laiką, įsimintinas akimirkas, kiekvienam vienuoliktokui įteikė po 2009 metų asmeninį horoskopą.

Net atliekant sunkiausias užduotis nuotaika buvo puiki.

O kur mokytojai vyrai?

Pagaliau po priesaikos abiturientai jau džiaugėsi pusatestačiais. Rengėjai turėjo paruošę dar keletą staigmenėlių. Be šimto dienų kalendoriaus su įvairiais frazeologizmais, daug ovacijų sulaukė filmuota medžiaga. Apie dvyliktokus kalbėjo Dusetų žmonės. Buvo apsilankyta gimnazijos bibliotekoje, parduotuvėse, kirpykloje, seniūnijoje. Ką abiturientai skaito, ką perka, kokių madų vaikosi. Oi, kaip šmaikštu buvo! Prisiminimais į vaikystę nuskraidino parodytos nuotraukos. Oficialioji renginio dalis baigėsi kartu nuskambėjusi daina „Unt Sartų“. O vėliau vyko šokiai, kuriuose linksminosi draugiškai nusiteikę mokytojai bei mokiniai.

Tad dėkojame vienuoliktokams už puikų renginį, dvyliktokams už geras ir blogas akimirkas praleistas kartu per visus šiuos metus. Linkime jiems begalinės sėkmės laikant egzaminus ir žengiant į tolimesnį gyvenimą.

Justina Daščioraitė, Erika Kuzmaitė,
3gA klasės mokinės

"Kad pasimokytum iš savo klaidų, pirmiausia reikia suvokti, kad jas darai."
Filo dėsnis