Sveikinimo gėlės

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija paminėjo Tarptautinę mokytojų dieną. Kaip ir kiekvienais metais, šventę rengė IVg klasės mokiniai ir jų auklėtoja. Pertraukų metu mokykloje skambėjo muzika.

Mokytojų pasveikinti į gimnaziją užsuko Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius ir Dusetų seniūnas Darius Steponavičius. Dėkojo už darbą, geležinę kantrybę, linkėjo neblėstančios ištvermės ir gerų mokinių.

Svečių sveikinimai

Po pamokų visi mokytojai abiturientų buvo pakviesti ir palydėti į gimnazijos skaityklą, kur ir vyko šventinis renginys. Pedagogus profesinės šventės proga sveikino gimnazijos direktorė Dalia Deinienė, mokinių tarybos atstovai. Skambėjo muzika, šilti žodžiai, nuoširdūs linkėjimai. Kiekvienam mokytojui mokiniai įteikė po gėlę ir laišką. Nustebinti tokios staigmenos mokytojai skubėjo skaityti jiems skirtus žodžius. Taip pat mokytojus sveikino ir jau išėję mokiniai, pasidalindami prisiminimais apie moksleiviškus metus bei iškrėstas išdaigas. Pasidžiaugę trumpu mokinių koncertu, Zarasų rajono atstovai skubėjo aplankyti „Sartuko“ skyrių bei pasveikino ten dirbančius mokytojus.

Devintokų daina

Po pietų linksmai nusiteikę gimnazijos mokytojai išvyko į Ilzenbergo dvarą. Čia mūsų laukė ekskursija po dvarvietę ir rūmus. Skaniai papietavę elegantiškame valgomajame, buvome pakviesti į ekskursiją. Jos metu aplankėme prabangius XIX a. vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus su autentiškais skliautiniais, XVIII a. rūsiais. Gidas papasakojo čia vykusio gyvenimo istorijas. Žavėjomės prabanga alsuojančiomis erdvėmis su dvariškumo įspūdį sustiprinančiais dekoro elementais: įspūdinga grindų marmuro mozaika, mozaikiniu parketu su medžio dekoro intarsijomis, dekoratyviomis salių sienomis su tekstilės tapetais, auksuotu lubų dekoru, „venecijietiško“ glaisto technika sienų apdaila, kesoninėmis lubomis. Trumpam užsukome ir į dvare veikiančią prof. Vytauto Landsbergio biblioteką.

Prie fontano

Vaikščiodami po auksinių lapų nuklotą 17,5 ha dvaro parką ir sodą sužinojome 500 metų Ilzenbergo dvaro istoriją, klausėmės įdomių pasakojimų apie čia gyvenusių dvarininkų gyvenimą. Gidas papasakojo Meilės salos legendą, pristatė dvaro unikalumą – juk tai vienintelis Baltijos šalyse pilnai atkurtas, ūkininkaujantis ir tęsiantis natūralios žemdirbystės tradicijas dvaras. Taip pat turėjome galimybę susipažinti su autentiškai atkurtais statiniais. Šviečiant rudeniškai saulutei ir vėjui kedenant auksinius lapus, žavėjomės skulptūrų parku, kalvystės meno dirbiniais, gamtos paminklais. Vienas iš jų – šimtametis ąžuolas – galiūnas. Prieš išvykdami namo, užsukome į čia veikiančią krautuvėlę, kurioje gausu „harmonijoje su gamta“ išaugintų produktų.

Ačiū abiturientams, jų auklėtojai už šventę bei mokytojoms, suorganizavusioms puikią popietę Ilzenbergo dvare.

Vanda Normantienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Nuotr. autorės

"Melagis privalo turėti gerą atmintį."
M. F. Kvintilianas