Abiturientai su auklėtoja

Vasario 11 dieną mūsų gimnazijoje vyko viena smagiausių ir įsimintiniausių švenčių– Šimtadienis. Dėl pasaulyje siaučiančios pandemijos renginys šiemet buvo kiek kitoks. Jis vyko ne Dusetų kultūros centre, o gimnazijos skaitykloje, mažame dvyliktokų ir vienuoliktokų būrelyje. Šventę puikiai vedė vienuoliktokės Kornelija Barzdaitė ir Ilvydė Ragėnaitė. Gaila, kad negalėjo dalyvauti nei abiturientų draugai, nei artimi giminaičiai. Tačiau šventinė nuotaika dėl to visai neišblėso.

Pasipuošę ir gerai nusiteikę abiturientai susitiko prie Kazino salės, kur jų laukė apsauginiai. Norėdami patekti į vidų, pirmiausia jie turėjo įvykdyti užduotį – kuo greičiau pripūsti ir susprogdinti balioną. Dalyvius, sėkmingai įveikusius iššūkį, pasitiko jauki ir nuotaikinga aplinka. Šiuolaikiškas ir jaukus interjeras, aukščiausio lygio paslaugas teikiantis ir visuomet besišypsantis bei draugiškas aptarnaujantis personalas, t. y. vienuoliktokai. Jie visą renginį rodė dėmesį abiturientams, kvietė užimti jiems skirtas vietas ir laukti, kas vyks toliau. Tuomet prasidėjo žaidimas „Statymas“. Dvyliktokams ant stalo buvo pateikti lapeliai su bendraklasių vardais. Kiekvienas mokinys turėjo pažymėti tam tikrą skaičių žetonų, taip atsakydamas į kausimą: „kiek laiko jų bendraklasiai ruošis egzaminams?“. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, jog uoliausiai ruošiasi Viltė, na, o mažiausiai taškų surinkusiam Dariui buvo palinkėta labiau pasistengti.

Vyksta statymai

Po šio žaidimo prasidėjo svarbiausia renginio dalis, kurios metu buvo aptariami dvylikos metų pasiekimai ir skelbiamos nominacijos. Jų būta įvairiausių: „klasės pozityvas“, „ūkvedys“, „nuomonės formuotoja“, „šeimos galva – mamytė“ ir kt. Nominantams teko atlikti jiems skirtas užduotėles: su stebuklingu peiliu skusti bulvę, iš šiukšlių maišų sukurti madingiausią drabužį, iš lūpų judesių atspėti draugo sakomus žodžius, liečiant ranka atspėti, kas slepiasi dėžėje, atsakyti į nepatogius klausimus, iškratyti kamuoliukus, esančius dėžėje. Šauniai su jomis susidoroję dvyliktokai gavo prizus už pastangas: pusatestačius, gėrimų prarastai energijai susigrąžinti bei kortas atminimui.

Užduočių belaukiant

Sveikina direktorė

Šventė neapsiėjo ir be gražių sveikinimo žodžių. Savo auklėtiniams mokytoja Eglė Kuzmienė palinkėjo išlikti stipriems ir sėkmingai išlaikyti egzaminus, įteikė jiems po saldžią dovanėlę. Mokinius pasveikinti taip pat atskubėjo gimnazijos direktorė Dalia Deinienė. Ji džiaugėsi mokiniais, linkėjo jiems sėkmės ir prisiminė, kad kaip ir jiems, direktorei šioje gimnazijoje irgi pirma tokia šventė. Linkėjo sėkmės, saugumo, siekti aukštumų. Vienuoliktokai po šių šiltų žodžių buvo parengę siurprizą. Į salę atkeliavo dovanos dvyliktokams: rankų darbo kalendorius, menantis apie likusias mokykloje dienas bei labai saldūs keksiukai su kazino simbolika. Abiturientai atsidėkodami renginio organizatoriams tradiciškai įteikė dovaną ir jiems – šmaikštų vaizdo įrašą apie kiekvieną mokinį.

Tradicinis kalendorius

Renginio akimirka

Taip smagia gaida, lydimas paskutinės dainos prabėgo vakaras, kurio metu kiekvieno veide neišblėso šypsena. Tikimės, jog šią dieną dvyliktokai prisimins ilgai ir linkime dar pasidžiaugti mokykloje bėgančiomis dienomis, nes šimtas dienų prabėgs greitai bei nepastebimai.

Austėja Gaulytė, IIIg kl.
Nuotr. Vandos Normantienės

Šiuo metu įrašų nėra

"Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame."
V. Čerčilis