Šventės dalyvius sveikina Gimnazijos tarybos pirmininkė Violeta Vyšniauskienė.

Kasmet mus aplanko ruduo, su savimi atsinešdamas puokštę spalvingų lapų, apniukusių debesų virtinę, kraitę žemės gėrybių ir rugsėjo 1-ąją – mokslo ir žinių dieną. Ji atskubėjo ir į Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją, sukvietusi daugiau nei 400 mokinių ir gerą pusšimtį mokytojų.

Saulėtą rytą į šventiškai nusiteikusius mokinius, jų tėvelius ir mokytojus kreipėsi gimnazijos direktorius Gintautas Kuzma:

„Pradedant naujuosius mokslo metus noriu visiems mokiniams, o ypač pirmokėliams, palinkėti atkaklumo, visur ir visada siekti tik aukščiausios kokybės, nes nuo to, ką ir kaip Jūs išmoksite, priklausys visa Jūsų ateitis.

Tėveliams nuoširdžiai linkiu geros sveikatos, ryžto, kantrybės bei geranoriškumo. Padėkite savo vaikams skverbtis į žinių pasaulį, džiaukitės jų laimėjimais, paguoskite nesėkmei ištikus, būkite šalia jų.

Mokytojams linkiu būti laukiamais, daug žinančiais bei nuolat tobulėjančiais. Tegul pavyksta įgyvendinti visus kūrybinius sumanymus, tegul sekasi perteikti žinias, o visus telydi kantrybė, santarvė ir sėkmė!“

Visus moksleivius bei mokytojus sveikino Zarasų rajono tarybos narys Steponas Buzėnas. Jis perskaitė rajono mero Arnoldo Abramavičiaus sveikinimą. Mokiniams ir jų tėveliams meras linkėjo „sėkmės, ryžto, veržlumo ir naudingų patirčių“, o mokytojams – ištvermės ir optimizmo, mokant suprasti save ir pasaulį“. Tarybos narys kiekvienam pirmokėliui (o jų susirinko 24) įteikė Lietuvos pirmoko pasą, kuris iš karto pasako mažam žmogui: tu esi pilietis. Lietuvos pirmoko pasas yra pirmas mokyklinis dokumentas, jį vaikas gauna anksčiau nei mokinio pažymėjimą.

Kaip ir kiekvienais metais, į šventę atvyko ir Dusetų seniūnas Saulius Kėblys. Jis džiaugėsi gimnazistų pasiekimais ir ateityje linkėjo garsinti savo kraštą. Gimnazijos tarybos pirmininkė Violeta Vyšniauskienė sėkmės ir gero starto linkėjo pirmokėliams, o abiturientams – susitelkimo ir atsakomybės.

Dusetų krašto garbės pilietis, gimnazijos rėmėjas, redaktorius Donatas Čepukas, kaip visuomet, nestokojo optimizmo ir gražių palinkėjimų.

Drąsiai žengti į žinių pasaulį pirmokėlius kvietė gimnazijos prezidentas, Lietuvos moksleivių parlamento narys Vilius Andriuškevičius bei gražus pulkelis abiturientų, palinkėjęs šiais mokslo metais naujų įspūdžių, gerų draugų, įdomios mokslo metų pradžios.

Nuaidėjus šventės šurmuliui, mokiniai skubėjo į klases, dalinosi įspūdžiais su auklėtojais bei klasės draugais.

Valda Makauskaitė,
4ga klasės mokinė.
Nuotraukos Alvydo Stausko.

"Truputis aistros protą aštrina, daug – slopina."
Stendalis