Šventės vedėjai Paulius (kairėje) ir Aidas.

Kasmet ateina vis kitas ruduo, su savimi atsinešdamas kraitę žemės gėrybių, puokštę spalvingų lapų, šokančių vėjo sūkury, apniukusį dangų, spindinčius lietaus lašelius ir Mokytojų dienos šventę.

Elidijaus paskaita apie Japoniją.

Mokytojų kambarys, išradingai papuoštas abiturientų, pasitiko šventiškai nusiteikusius mokytojus. Čia kiekvienas mokytojas galėjo apžiūrėti savo portretą, nutapytą mokinių bei išgerti kavos, paskaityti išvakarėse išleistą gimnazijos laikraštuką „45 minutės“. Į susirinkusius šiltais žodžiais prabilo abiturientės Rūta ir Valda.

„Dumblių“ ir „Undinių“ komandos.

Ši diena mokytojams tikrai buvo šventė, nes jiems nereikėjo vesti pamokų, už juos tai darė vienuoliktokai bei dvyliktokai. Jie buvo atsakingi už tvarką gimnazijoje, teko pavaduoti net patį gimnazijos direktorių. Su šiomis pareigomis puikiai susitvarkė abiturientas Justinas Pupeikis. Naujais gebėjimais mokytojus nustebino Elidijus Čypas: jis kvietė neakivaizdžiai pakeliauti po Japoniją. Mokinys šia šalimi domisi jau keletą metų, todėl galėjo ne tik pamokyti japoniškai pasisveikinti, atsisveikinti, padėkoti, paklausti, bet ir išsamiai papasakoti apie įspūdingą šalį. Išsamų pasakojimą praturtino demonstruojamos skaidrės.

„Spyglių“ komanda.

Žiūrovų nuotaika buvo puiki.

Pasibaigus trumpoms pamokėlėms, visi mokiniai bei mokytojai susirinko į aktų salę stebėti šiai dienai skirto renginio. Organizatoriai nepaliko mokytojų sėdėti žiūrovų vietose ir jiems skyrė linksmų užduočių. Buvo sudarytos trys komandos: „Spygliai“, „Dumbliai“ ir „Undinės“. Jos varžėsi tarpusavyje. Ko tik neteko daryti mūsų mylimiems mokytojams: ir šokti, ir šūkius bei pasakojimus, pavartojant pateiktus žodžius, kurti. Kol vieni buvo užsiėmę kūrybiniu darbu, kitus sveikino gimnazistai, atlikdami dainas, skaitydami eiles bei kitais būdais stengdamiesi kuo labiau nustebinti mokytojus. Po sveikinimų vertinimo komisija paskelbė labiausiai laimėjusią komandą, nes pralaimėjusių nebuvo. Komandos buvo apdovanotos diplomais bei gausiais aplodismentais.

Kupini gerų emocijų bei šypsenų veiduose, dėkodami vieni kitiems už šventę, mokiniai skirstėsi namo, o mokytojai išvyko į sostinę žiūrėti Juliaus Dautarto režisuotą spektaklį „Paskendusi vasara“.

Erika Kuzmaitė, Justina Daščioraitė, 4ga klasė.
Nuotraukos Sigitos Šutaitės.

"Truputis aistros protą aštrina, daug – slopina."
Stendalis